Yageo 9T06031A3830FBHFT
9T06031A3830FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A3830FBHFT
Brief Description
RES SMD 383 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A3830FBHFT.pdf
Availability of 9T06031A3830FBHFT
QUANTITY
9T06031A3830FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A3830FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A3830FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)383
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A3830FBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A3830FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A3830FBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A3830FBHFT
IC VREF SHUNT 2.5V 8SOIC datasheet.pdf
RES 1.21K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 100W datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
HEX STANDOFF M2.5 NYLON 46MM datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN HEADER 14POS 3.81MM VERT BK datasheet.pdf
FIBER OPTIC TXRX SFP LC datasheet.pdf
RES SMD 12.9 OHM 0.05% 8W TO220 datasheet.pdf
CAP POLYMER 470UF 20% 10V T/H datasheet.pdf