Yageo 9T06031A3900CBHFT
9T06031A3900CBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A3900CBHFT
Brief Description
RES SMD 390 OHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A3900CBHFT.pdf
Availability of 9T06031A3900CBHFT
QUANTITY
9T06031A3900CBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A3900CBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A3900CBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)390
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A3900CBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A3900CBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A3900CBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A3900CBHFT
CONNECTOR KITS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
RES 1.2K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.7V 500MW LLDS datasheet.pdf
CABLE 2COND 18AWG BLU SHLD 1000' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
RES 11.8K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
AM5 SWITCH .1A SPST-NC RLLR LVR datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
BUZZER PIEZO 23MM RADIAL datasheet.pdf