Yageo 9T06031A3920BAHFT
9T06031A3920BAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A3920BAHFT
Brief Description
RES SMD 392 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A3920BAHFT.pdf
Availability of 9T06031A3920BAHFT
QUANTITY
9T06031A3920BAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A3920BAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A3920BAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)392
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A3920BAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A3920BAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A3920BAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A3920BAHFT
HEAT SHRINK BLACK 1/16" X 25' datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
OSC VCXO 460.8MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 132W datasheet.pdf
RES 11.5K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
MULTI-PAIR 8COND 22AWG 1000' datasheet.pdf
CONN SOCKET 70POS 2.54MM datasheet.pdf
HEATSINK EXTRUSION IGBT/SSR BLK datasheet.pdf
CAP CER 5.1PF 25V NP0 008004 datasheet.pdf