Yageo 9T06031A3920FBHFT
9T06031A3920FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A3920FBHFT
Brief Description
RES SMD 392 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A3920FBHFT.pdf
Availability of 9T06031A3920FBHFT
QUANTITY
9T06031A3920FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A3920FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A3920FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)392
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A3920FBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A3920FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A3920FBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A3920FBHFT
IDC CABLE - MKR26K/MC26F/MPD26K datasheet.pdf
SIDACTOR UNI 65V 50A DO214 datasheet.pdf
RES SMD 4.12 OHM 1% 3W 6227 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 1.2A SOT23-3 datasheet.pdf
IC DAC 14BIT LC2MOS 28PLCC datasheet.pdf
RES 3.32K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
T-CODING PIN FOR HAN Q7/0 INSERT datasheet.pdf
RES 267 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 4 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
Connector Socket 58 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HDM 5SMPO120F200O K datasheet.pdf
CRYSTAL 44.000 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf