Yageo 9T06031A39R2DAHFT
9T06031A39R2DAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A39R2DAHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 39.2 OHM 0.5% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A39R2DAHFT.pdf
Availability of 9T06031A39R2DAHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T06031A39R2DAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A39R2DAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A39R2DAHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)39.2
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A39R2DAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A39R2DAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A39R2DAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A39R2DAHFT
IC REG LDO 5V 0.1A 8SOIC datasheet.pdf
IC VCXO/MULTIPLIER 16-SOIC datasheet.pdf
METAL NUT W/CUT OUT datasheet.pdf
CPTC FUSE RESETTABLE datasheet.pdf
RES 1.69K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CABLE 25COND 14AWG BLACK 100' datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CABLE ASSEM UFL-UFL 1000MM 0.81 datasheet.pdf
CAP CER 2PF 250V NP0 0505 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 12POS INLINE SCKT datasheet.pdf
CAP CER 270PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf