Yageo 9T06031A4321FBHFT
9T06031A4321FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A4321FBHFT
Brief Description
RES SMD 4.32K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A4321FBHFT.pdf
Availability of 9T06031A4321FBHFT
QUANTITY
9T06031A4321FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A4321FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A4321FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.32k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A4321FBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A4321FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A4321FBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A4321FBHFT
LAMP INCANDESCENT 3MM GREEN SMD datasheet.pdf