Yageo 9T06031A43R0DAHFT
9T06031A43R0DAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A43R0DAHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 43 OHM 0.5% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A43R0DAHFT.pdf
Availability of 9T06031A43R0DAHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T06031A43R0DAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A43R0DAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A43R0DAHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)43
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A43R0DAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A43R0DAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A43R0DAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A43R0DAHFT
CABLE FLAT FLEX 8POS 0.5MM 4" datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 365 OHM 1% 3W 6227 datasheet.pdf
IC FIFO SYNC 16384X36 120QFP datasheet.pdf
GDT 600V 20KA SURFACE MOUNT datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 240VAC 60VDC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP3T SOLDER NONSHO datasheet.pdf
MOTORIZED VRBLE TRANSF 280V 15A datasheet.pdf