Yageo 9T06031A43R0DAHFT
9T06031A43R0DAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A43R0DAHFT
Brief Description
RES SMD 43 OHM 0.5% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A43R0DAHFT.pdf
Availability of 9T06031A43R0DAHFT
QUANTITY
9T06031A43R0DAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A43R0DAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A43R0DAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)43
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A43R0DAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A43R0DAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A43R0DAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A43R0DAHFT
FIXED IND 220UH 155MA 5.1 OHM TH datasheet.pdf
RES SMD 47 OHM 5% 3/4W 2010 datasheet.pdf
RACK STEEL 13X21X7.25 GRY datasheet.pdf
TERM BLOCK DIN RAIL 6MM YELLOW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
RES 4.64K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf