Yageo 9T06031A43R0FBHFT
9T06031A43R0FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A43R0FBHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 43 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A43R0FBHFT.pdf
Availability of 9T06031A43R0FBHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T06031A43R0FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A43R0FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A43R0FBHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)43
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A43R0FBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A43R0FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A43R0FBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A43R0FBHFT
IDC CABLE - HKC64H/AE64M/HPK64H datasheet.pdf
MOSFET N-CH 55V 5A SOT223 datasheet.pdf
TRANS NPN 30V 0.1A SOT-23 datasheet.pdf
MODEM RJ-11 V.92 SRL DATA 3.3V datasheet.pdf
CONN D-SUB RCPT HSING 104POS HD datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12V 60W datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 350V SNAP datasheet.pdf