Yageo 9T06031A43R2FBHFT
9T06031A43R2FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A43R2FBHFT
Brief Description
RES SMD 43.2 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A43R2FBHFT.pdf
Availability of 9T06031A43R2FBHFT
QUANTITY
9T06031A43R2FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A43R2FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A43R2FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)43.2
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A43R2FBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A43R2FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A43R2FBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A43R2FBHFT
IC LATCH OCTAL LV 3STATE 20SOIC datasheet.pdf
IC INVERTER 8-INPUT 20SOIC datasheet.pdf
IC OPAMP CFA 90MHZ 20SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
LENS FOR CREE XR-E datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 150W datasheet.pdf
IC CPLD 320MC 6.5NS 208PQFP datasheet.pdf
SENSOR PHOTO 100MM 12-24VDC PNP datasheet.pdf