Yageo 9T06031A4422CAHFT
9T06031A4422CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A4422CAHFT
Brief Description
RES SMD 44.2K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A4422CAHFT.pdf
Availability of 9T06031A4422CAHFT
QUANTITY
9T06031A4422CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A4422CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A4422CAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)44.2k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A4422CAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A4422CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A4422CAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A4422CAHFT
SWITCH DIP ROCKER 6POS datasheet.pdf
TOOL KIT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.105" NYLON 7.75MM datasheet.pdf
HEATSINK ALUM ANOD TO-220 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X35MM L-TAB T412 datasheet.pdf
381 TB RIS CLA DIP SOLID datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
OSC MEMS CONFIGURABLE OUTPUT datasheet.pdf
CABLE STRANDED datasheet.pdf
CAP FILM 7.5 NF 20% 1600VDC datasheet.pdf