Yageo 9T06031A45R3FBHFT
9T06031A45R3FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A45R3FBHFT
Brief Description
RES SMD 45.3 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A45R3FBHFT.pdf
Availability of 9T06031A45R3FBHFT
QUANTITY
9T06031A45R3FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A45R3FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A45R3FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)45.3
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A45R3FBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A45R3FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A45R3FBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A45R3FBHFT
COUNTER METER CUR 4MA/HR PC MT datasheet.pdf
FIXED IND 22NH 592MA 200 MOHM datasheet.pdf
CER RESONATOR datasheet.pdf
RES 2.26K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CONN MOD JACK 6P6C R/A UNSHLD datasheet.pdf
FIXED IND 680UH 440MA 2.5 OHM TH datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 400W datasheet.pdf
508 TB PL PL DIN/RAIL B datasheet.pdf
FAN AXIAL 92X32MM 12VDC 1.3W WR datasheet.pdf
CAP FILM 15NF 20% 1000VDC AXIAL datasheet.pdf