Yageo 9T06031A4640CAHFT
9T06031A4640CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A4640CAHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 464 OHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A4640CAHFT.pdf
Availability of 9T06031A4640CAHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T06031A4640CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A4640CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A4640CAHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)464
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A4640CAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A4640CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A4640CAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A4640CAHFT
VARISTOR 389V 40KA DISC 40MM datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 12W datasheet.pdf
HOOK MICRO .025" SQ PIN WHITE datasheet.pdf
FUSE 2.25A 250V MIDGET T/D datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
EMI SUPPRESSION FERRITE UH CABLE datasheet.pdf
Connector Receptacle 16 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .156" datasheet.pdf
OSC TCXO 12.8MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf