Yageo 9T06031A4701FBHFT
9T06031A4701FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A4701FBHFT
Brief Description
RES SMD 4.7K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A4701FBHFT.pdf
Availability of 9T06031A4701FBHFT
QUANTITY
9T06031A4701FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A4701FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A4701FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.7k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A4701FBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A4701FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A4701FBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A4701FBHFT
RELAY GENERAL PURPOSE DPST 8A 6V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RED/RED DISPLAY datasheet.pdf
CAP CER 4.7PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
RES 17.4K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 4.02 OHM 1% 10W datasheet.pdf
RES 158 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HOUSING 20POS 1.27MM datasheet.pdf
RES 68.1K OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf