Yageo 9T06031A4702DAHFT
9T06031A4702DAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A4702DAHFT
Brief Description
RES SMD 47K OHM 0.5% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A4702DAHFT.pdf
Availability of 9T06031A4702DAHFT
QUANTITY
9T06031A4702DAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A4702DAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A4702DAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)47k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A4702DAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A4702DAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A4702DAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A4702DAHFT
DIODE ZENER 5.6V 500MW SOD123 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPST 15A 125V datasheet.pdf
CONN CARD EDGE 25POS .156 GREEN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC RECEIVER UHF PLL TUNED 32-QFN datasheet.pdf
DIODE ZENER 39V 150MW SOT523 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 200W datasheet.pdf
RES 82.5 OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
DIN-SIGNAL C5ROW160FP-5 3C1-2-W/ datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X6MM XCUT T766 datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 91PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf