Yageo 9T06031A4750CAHFT
9T06031A4750CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A4750CAHFT
Brief Description
RES SMD 475 OHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A4750CAHFT.pdf
Availability of 9T06031A4750CAHFT
QUANTITY
9T06031A4750CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A4750CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A4750CAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)475
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A4750CAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A4750CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A4750CAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A4750CAHFT
SPEAKER 8 OHM 20W 102MM SQUARE datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM VM 24-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 1.65KOHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 1.5K OHM 16DIP datasheet.pdf
IC REG CTRLR PWM CM 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 43.2K OHM 1% 1.5W 2512 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 200W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 66POS SKT datasheet.pdf
DIODE MODULE 100V TO244AB datasheet.pdf