Yageo 9T06031A47R5CAHFT
9T06031A47R5CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A47R5CAHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 47.5OHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A47R5CAHFT.pdf
Availability of 9T06031A47R5CAHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T06031A47R5CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A47R5CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A47R5CAHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)47.5
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A47R5CAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A47R5CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A47R5CAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A47R5CAHFT
SSD 2.5" IDEP 2GB datasheet.pdf
Connector Receptacle 6 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
TRANS NPN 20V 9A SOT223 datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 3.3VIN +/-3.3VOUT datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
RES 4.55K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 6POS SKT datasheet.pdf
RES 226K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf