Yageo 9T06031A4990CBHFT
9T06031A4990CBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A4990CBHFT
Brief Description
RES SMD 499 OHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A4990CBHFT.pdf
Availability of 9T06031A4990CBHFT
QUANTITY
9T06031A4990CBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A4990CBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A4990CBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)499
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A4990CBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A4990CBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A4990CBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A4990CBHFT
DIODE ZENER ARRAY 30V SOT23-3 datasheet.pdf
ADD-A-RACK FOR UPRIGHT CAB RACK datasheet.pdf
RES SMD 187 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 32POS JAM NUT PINS datasheet.pdf
PCB CONN CARRIER 2.54MM datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 2POS STRGHT SKT datasheet.pdf
RES SMD 2.26K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf