Yageo 9T06031A4991CAHFT
9T06031A4991CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A4991CAHFT
Brief Description
RES SMD 4.99K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A4991CAHFT.pdf
Availability of 9T06031A4991CAHFT
QUANTITY
9T06031A4991CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A4991CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A4991CAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.99k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A4991CAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A4991CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A4991CAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A4991CAHFT
CAP ALUM 220UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 680K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN SOCKT 20-16AWG MINI-UMNL AU datasheet.pdf
EMULATOR MCU FOR M16C/64 datasheet.pdf
IC REG LDO 1.2V 0.1A 8DFN datasheet.pdf
RES SMD 4.22KOHM 0.01% 1/4W 0805 datasheet.pdf
CONN IDC 19POS 2.54MM 26AWG GOLD datasheet.pdf
Crystal 24.0000MHz 20ppm 18pF 40 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
COVERING HOOD GREEN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 19 Circuit 0.563" (14.30mm) datasheet.pdf