Yageo 9T06031A5101BBHFT
9T06031A5101BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A5101BBHFT
Brief Description
RES SMD 5.1K OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A5101BBHFT.pdf
Availability of 9T06031A5101BBHFT
QUANTITY
9T06031A5101BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A5101BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A5101BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)5.1k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A5101BBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A5101BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A5101BBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A5101BBHFT
TVS DIODE 8.55VWM 18.6VC SMB datasheet.pdf
MINI LATCH HSG .100" SGL ROW datasheet.pdf
IC INV HEX SCHMITT-TRIG 14SO datasheet.pdf
FIXED IND 1.8UH 120MA 3 OHM SMD datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 12VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
TVS DIODE 43.6VWM 70.1VC SMC datasheet.pdf
DSUB MA 8W8 SHELL W/O CONTACTS datasheet.pdf
RES 154 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
43375 EXTRACTION TIP datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 30A datasheet.pdf
DC/DC CONV 1W SMD DUAL OUT datasheet.pdf