Yageo 9T06031A5102BBHFT
9T06031A5102BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A5102BBHFT
Brief Description
RES SMD 51K OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A5102BBHFT.pdf
Availability of 9T06031A5102BBHFT
QUANTITY
9T06031A5102BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A5102BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A5102BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)51k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A5102BBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A5102BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A5102BBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A5102BBHFT
LED T-3 1/4 BLUE 28V WEDGE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS DIP .125 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
DCDC CONVERTER +/-5VOUT 4W datasheet.pdf
CIR BRKR MAG 20A 240VAC 80VDC datasheet.pdf
DIODE ZENER 24V 2W DO204AL datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM XCUT datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 25A 8VSON datasheet.pdf
CAP FILM 62PF 2% 630VDC AXIAL datasheet.pdf