Yageo 9T06031A51R0FBHFT
9T06031A51R0FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A51R0FBHFT
Brief Description
RES SMD 51 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A51R0FBHFT.pdf
Availability of 9T06031A51R0FBHFT
QUANTITY
9T06031A51R0FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A51R0FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A51R0FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)51
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A51R0FBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A51R0FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A51R0FBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A51R0FBHFT
CONN HEADER .100 SINGL STR 4POS datasheet.pdf
JUMPER FOR DLD/DLI 2POS datasheet.pdf
CONN BNC JACK STR 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
CABLE 16POS SOCKET-SOCKET .5M datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 11POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
CRIMPING DIE ASP-BB-522250I2 datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
RES CHAS MNT 2 OHM 1% 50W datasheet.pdf
FIXED IND 3.9UH 378MA 1.3 OHM datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
MOSFET N-CH 75V 76A D2PAK datasheet.pdf
CRYSTAL 14.1400 MHZ SERIES SMD datasheet.pdf