Yageo 9T06031A5230CAHFT
9T06031A5230CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A5230CAHFT
Brief Description
RES SMD 523 OHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A5230CAHFT.pdf
Availability of 9T06031A5230CAHFT
QUANTITY
9T06031A5230CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A5230CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A5230CAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)523
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A5230CAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A5230CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A5230CAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A5230CAHFT
MINI LATCH HSG .100X.100CC POL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SIDE datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 15A 125V datasheet.pdf