Yageo 9T06031A5231CBHFT
9T06031A5231CBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A5231CBHFT
Brief Description
RES SMD 5.23K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A5231CBHFT.pdf
Availability of 9T06031A5231CBHFT
QUANTITY
9T06031A5231CBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A5231CBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A5231CBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)5.23k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A5231CBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A5231CBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A5231CBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A5231CBHFT
DIODE ARRAY SCHOTTKY 70V SOT23 datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 5% 450VDC RADIAL datasheet.pdf
TRIAC SENS GATE 600V 4A TO220AB datasheet.pdf
CONN RECEPT 55 + 3 POWER TYPE M datasheet.pdf
RES 16.9K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2.5 NYLON 63MM datasheet.pdf
GRIPPACK SUREPUNCH TECH datasheet.pdf
WLED MOD 4000LM WHITE 3000K FLAT datasheet.pdf
MICRO 9C S 30" WHT JACKS NI datasheet.pdf