Yageo 9T06031A5232FBHFT
9T06031A5232FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A5232FBHFT
Brief Description
RES SMD 52.3K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A5232FBHFT.pdf
Availability of 9T06031A5232FBHFT
QUANTITY
9T06031A5232FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A5232FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A5232FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)52.3k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A5232FBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A5232FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A5232FBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A5232FBHFT
DIODE SCHOTTKY 45V 10A D2PAK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 50MA 8MSOP datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 2:4 650MHZ 20TSSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 100POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CABLE 4POS M12 SOCKET-WIRE 3M datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 100MA 115VAC 28VDC datasheet.pdf
Connector Receptacle 31 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 100V 5A 5DFN datasheet.pdf