Yageo 9T06031A52R3CBHFT
9T06031A52R3CBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A52R3CBHFT
Brief Description
RES SMD 52.3OHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A52R3CBHFT.pdf
Availability of 9T06031A52R3CBHFT
QUANTITY
9T06031A52R3CBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A52R3CBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A52R3CBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)52.3
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A52R3CBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A52R3CBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A52R3CBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A52R3CBHFT
DIRECTIONAL COUPLER 1960MHZ 0805 datasheet.pdf
IC ADC 10BIT 40MSPS 100-TQFP datasheet.pdf
RES 22.6 OHM 1/4W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
RES 38.3 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CABLE FOR SERIES CONNECTION 0.5M datasheet.pdf
OPTOISO 4KV 2CH OPEN DRAIN 8SOIC datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X35MM L-TAB datasheet.pdf
MOTORIZED VRBLE TRANSF 280V 112A datasheet.pdf