Yageo 9T06031A52R3DAHFT
9T06031A52R3DAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A52R3DAHFT
Brief Description
RES SMD 52.3 OHM 0.5% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A52R3DAHFT.pdf
Availability of 9T06031A52R3DAHFT
QUANTITY
9T06031A52R3DAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A52R3DAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A52R3DAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)52.3
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A52R3DAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A52R3DAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A52R3DAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A52R3DAHFT
CONN PLUG 2POS PANEL MOUNT datasheet.pdf
IC 80C51 MCU 4K OTP 20-SOIC Very limited quantity now datasheet.pdf
FRAME GROMMET SPLIT PLASTIC GRAY datasheet.pdf
CONN RCPT 66POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
ENCAPSULATED CURRENT SENSE TRANS datasheet.pdf
RES 3.57K OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 1.1A 133.8 MOHM datasheet.pdf
LABEL CARD datasheet.pdf
CRYSTAL 48.000 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf