Yageo 9T06031A52R3DAHFT
9T06031A52R3DAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A52R3DAHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 52.3 OHM 0.5% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A52R3DAHFT.pdf
Availability of 9T06031A52R3DAHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T06031A52R3DAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A52R3DAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A52R3DAHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)52.3
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A52R3DAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A52R3DAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A52R3DAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A52R3DAHFT
RES SMD 2.32KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC Z8 GP MCU 32K OTP 48SSOP datasheet.pdf
CAP CER 1200PF 50V C0G 0603 datasheet.pdf
CONN HEADER FPC .4MM 60POS SMD datasheet.pdf
RES 1K OHM 1/8W .25% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP8T datasheet.pdf
POT 50 OHM 75W WIREWOUND LINEAR datasheet.pdf
CAP CER 33PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 4POS PIN datasheet.pdf