Yageo 9T06031A5360BBHFT
9T06031A5360BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A5360BBHFT
Brief Description
RES SMD 536 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A5360BBHFT.pdf
Availability of 9T06031A5360BBHFT
QUANTITY
9T06031A5360BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A5360BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A5360BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)536
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A5360BBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A5360BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A5360BBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A5360BBHFT
RES SMD 130K OHM 0.1% 1/4W 0805 datasheet.pdf
RES 2.03K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 30UF 50V AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 36V 375MW SOD123F datasheet.pdf
RES 0.301 OHM 1W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 61POS PIN datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
RES 196K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 470NF 20% 310VAC RAD datasheet.pdf