Yageo 9T06031A5490BBHFT
9T06031A5490BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A5490BBHFT
Brief Description
RES SMD 549 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A5490BBHFT.pdf
Availability of 9T06031A5490BBHFT
QUANTITY
9T06031A5490BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A5490BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A5490BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)549
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A5490BBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A5490BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A5490BBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A5490BBHFT
TVS DIODE 20VWM 28VC 6TSOP datasheet.pdf
Crystal 32.7680kHz 10ppm 6pF 35 kOhm -20°C - 70°C Through Hole Cylindrical Can, Radial datasheet.pdf
BOTTOM CUTTER (190310030) datasheet.pdf
CAP TANT 560UF 10% 30V AXIAL datasheet.pdf