Yageo 9T06031A5490CAHFT
9T06031A5490CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A5490CAHFT
Brief Description
RES SMD 549 OHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A5490CAHFT.pdf
Availability of 9T06031A5490CAHFT
QUANTITY
9T06031A5490CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A5490CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A5490CAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)549
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A5490CAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A5490CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A5490CAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A5490CAHFT
TRANS NPN 120V 0.2A TO-126 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS .100 EYELET datasheet.pdf
BERGSTIK II DR STRAIGHT RET datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN FFC RCPT HSG 60POS 2.54MM datasheet.pdf
Crystal 12.0000MHz 20ppm 10pF 50 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 267 OHM 1.75W 1% AXIAL datasheet.pdf
INSERT PSA.1S.306. FOR 6LV datasheet.pdf
BIG CHIP LED COOL WHITE datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf