Yageo 9T06031A5600BBHFT
9T06031A5600BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A5600BBHFT
Brief Description
RES SMD 560 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A5600BBHFT.pdf
Availability of 9T06031A5600BBHFT
QUANTITY
9T06031A5600BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A5600BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A5600BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)560
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A5600BBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A5600BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A5600BBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A5600BBHFT
CONN EDGECARD 62POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 35V 20% RADIAL datasheet.pdf
IC OPAMP GP 3MHZ RRO 16TSSOP datasheet.pdf
CABLE ASSY I/O TO 6POS PLUG 2M datasheet.pdf
MOTOR BRUSHED DC GEAR 1.4W 12V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 300W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 30V 0.1A 2-2J1C datasheet.pdf