Yageo 9T06031A5602BAHFT
9T06031A5602BAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A5602BAHFT
Brief Description
RES SMD 56K OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A5602BAHFT.pdf
Availability of 9T06031A5602BAHFT
QUANTITY
9T06031A5602BAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A5602BAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A5602BAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)56k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A5602BAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A5602BAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A5602BAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A5602BAHFT
AC/DC CONVERTER 5V 40W datasheet.pdf
IC COMPARATOR PECL 3.3-5 16LFCSP datasheet.pdf
RES SMD 7.87 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
RES SMD 1.5M OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SENSOR 1000PSI 7/16-20 UNF 4.5V datasheet.pdf
RES 137 OHM 2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130POS .100" datasheet.pdf
RATCHET HOUSING ASSEMBLY datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 10POS PIN datasheet.pdf