Yageo 9T06031A59R0CAHFT
9T06031A59R0CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A59R0CAHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 59 OHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A59R0CAHFT.pdf
Availability of 9T06031A59R0CAHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T06031A59R0CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A59R0CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A59R0CAHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)59
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A59R0CAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A59R0CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A59R0CAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A59R0CAHFT
FUSE GLASS 250MA 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
IDC CABLE - CKC16S/AE16M/CKC16S datasheet.pdf
CAP CER 0.056UF 10V Y5V 0603 datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X32MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
CONN HEADER STR DL 12PS GOLD SMD datasheet.pdf
RES SMD 165 OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 390 OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 787 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 87.6K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
MINITEK datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CAP FILM 18 NF 10% 400VDC AXIAL datasheet.pdf