Yageo 9T06031A6040FBHFT
9T06031A6040FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A6040FBHFT
Brief Description
RES SMD 604 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A6040FBHFT.pdf
Availability of 9T06031A6040FBHFT
QUANTITY
9T06031A6040FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A6040FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A6040FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)604
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A6040FBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A6040FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A6040FBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A6040FBHFT
SWITCH PUSH SPST-NC 10A 110V datasheet.pdf
RES KIT 11.5-931K 1/10W 9660PCS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER 9POS .100" R/A GOLD datasheet.pdf
THERMAL GREASE 1KG TGREASE 880 datasheet.pdf
SWITCH SIDE-ROTRY SNAP SPDT datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 10POS 5.08MM datasheet.pdf
.250 DBL TAB 1HOLE VERT TIN datasheet.pdf
XCEDE LEFT 4PVH 8COL datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
SIDEEN SIM CONGR TR 18H 38AULF 8 datasheet.pdf
MODULE DIODE 1000V 80A ADD-A-PAK datasheet.pdf