Yageo 9T06031A61R9BAHFT
9T06031A61R9BAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A61R9BAHFT
Brief Description
RES SMD 61.9 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A61R9BAHFT.pdf
Availability of 9T06031A61R9BAHFT
QUANTITY
9T06031A61R9BAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A61R9BAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A61R9BAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)61.9
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A61R9BAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A61R9BAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A61R9BAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A61R9BAHFT
IC CPU SUPERV 4K EE RST HI 8DIP datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 6A 27 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CABLE FOR SF-C14EX 0.5M datasheet.pdf
SWITCH ROTARY DP4T SHORTING datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 400W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 300W datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 20V 2312 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 23 Circuit 0.433" (11.00mm) datasheet.pdf