Yageo 9T06031A6200BAHFT
9T06031A6200BAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A6200BAHFT
Brief Description
RES SMD 620 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A6200BAHFT.pdf
Availability of 9T06031A6200BAHFT
QUANTITY
9T06031A6200BAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A6200BAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A6200BAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)620
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A6200BAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A6200BAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A6200BAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A6200BAHFT
CONN TERM MALE 22-28AWG TIN datasheet.pdf
CONN HEADER 3POS .100 VERT TIN datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 24A DPAK datasheet.pdf
RES SMD 8.2M OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf
IC 2DRVR/2RCVR RS232 3V 20-SSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS 22AWG MTA-156 datasheet.pdf
Crystal 14.31818MHz 20ppm 8pF 50 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES SMD 34.8K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf