Yageo 9T06031A6200FBHFT
9T06031A6200FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A6200FBHFT
Brief Description
RES SMD 620 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A6200FBHFT.pdf
Availability of 9T06031A6200FBHFT
QUANTITY
9T06031A6200FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A6200FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A6200FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)620
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A6200FBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A6200FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A6200FBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A6200FBHFT
RES SMD 43K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 5POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
FUSE GLASS 80MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
IC REG CTRLR PWM CM 8DIP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CABLE COAXIAL RG58 20AWG 1000' datasheet.pdf
1.25MM JMPR LGT 178 TYPE D 30POS datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 20% 35V AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 50V X7R 0402 datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CRYSTAL 37.400 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf