Yageo 9T06031A62R0BBHFT
9T06031A62R0BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A62R0BBHFT
Brief Description
RES SMD 62 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A62R0BBHFT.pdf
Availability of 9T06031A62R0BBHFT
QUANTITY
9T06031A62R0BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A62R0BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A62R0BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)62
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A62R0BBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A62R0BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A62R0BBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A62R0BBHFT
RES SMD 16.5K OHM 1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
LED YELLOW CLEAR 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONN HEADER 3POS RTANG .163 AU datasheet.pdf
DC-DC CONVERTR 28VDC 350W 12.5A datasheet.pdf
IC ADC 16BIT SPI 833SPS 12MSOP datasheet.pdf
IC PROCESSOR CCD 14BIT LFCSP datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 350V RADIAL datasheet.pdf