Yageo 9T06031A6490CAHFT
9T06031A6490CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A6490CAHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 649 OHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A6490CAHFT.pdf
Availability of 9T06031A6490CAHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T06031A6490CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A6490CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A6490CAHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)649
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A6490CAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A6490CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A6490CAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A6490CAHFT
JUMPER-H1500TR/A3049L/H1500TR10" datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 350V FLATPACK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 2POS R/A 7.25MM datasheet.pdf
IC OPAMP GP 8MHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
RES SMD 24.9 OHM 1% 1/32W 01005 datasheet.pdf
LT GRIND&BLEND DISC TR 3" A CRS datasheet.pdf
POT 0.5 OHM 150W WIREWOUND LIN datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS INLINE SKT datasheet.pdf
XLAMP XQ-E LED ROYAL BLUE datasheet.pdf
CAP FILM 0.0082 UF 20% 300 VAC R datasheet.pdf