Yageo 9T06031A6490DAHFT
9T06031A6490DAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A6490DAHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 649 OHM 0.5% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A6490DAHFT.pdf
Availability of 9T06031A6490DAHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T06031A6490DAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A6490DAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A6490DAHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)649
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A6490DAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A6490DAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A6490DAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A6490DAHFT
VARISTOR 1080V 10KA DISC 20MM datasheet.pdf
RES SMD 19.6K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
DGTL ISO 1KV 2CH GEN PURP 24DIL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 28POS PIN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 26POS PIN datasheet.pdf