Yageo 9T06031A64R9CAHFT
9T06031A64R9CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A64R9CAHFT
Brief Description
RES SMD 64.9OHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A64R9CAHFT.pdf
Availability of 9T06031A64R9CAHFT
QUANTITY
9T06031A64R9CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A64R9CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A64R9CAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)64.9
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A64R9CAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A64R9CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A64R9CAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A64R9CAHFT
IC OPAMP JFET 4MHZ 14SO datasheet.pdf
IC DIGITAL VIDEO ENCODER 44-QFP datasheet.pdf
CONN FPC VERT 50POS 0.50MM SMD datasheet.pdf
D-950-56T RING NYLA F.E. TAPE datasheet.pdf
RELAY SSR SPST-NO 3A 48VDC datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR EB1531 REV C datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 41POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
SSOP-48 TO DIP-48 SMT ADAPTER datasheet.pdf
CONN FIBER OPTIC datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf