Yageo 9T06031A6650BAHFT
9T06031A6650BAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A6650BAHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 665 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A6650BAHFT.pdf
Availability of 9T06031A6650BAHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T06031A6650BAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A6650BAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A6650BAHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)665
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A6650BAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A6650BAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A6650BAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A6650BAHFT
IC CONFIG SEEPROM 1M 3.3V 20PLCC datasheet.pdf
POT 100 OHM 1W CERMET LINEAR datasheet.pdf
CBL RIBN 40COND 0.050 GRAY 100' datasheet.pdf
IC REG LDO 12V 0.15A PWMINI datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
LED ROUND RED RED DIFF TAB TERM datasheet.pdf
FLANGED SPADE INSULKRIMP datasheet.pdf
RES 100 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONTACT SKT CRIMP .35-.75MM GOLD datasheet.pdf
RES 4.64K OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
IC BRIDGE 3PH 160A 800V MTK datasheet.pdf