Yageo 9T06031A6651CBHFT
9T06031A6651CBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A6651CBHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 6.65K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A6651CBHFT.pdf
Availability of 9T06031A6651CBHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T06031A6651CBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A6651CBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A6651CBHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.65k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A6651CBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A6651CBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A6651CBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A6651CBHFT
CONN PLUG 10POS W/PINS CRIMP datasheet.pdf
RES SMD 820 OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf