Yageo 9T06031A6800DBHFT
9T06031A6800DBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A6800DBHFT
Brief Description
RES SMD 680 OHM 0.5% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A6800DBHFT.pdf
Availability of 9T06031A6800DBHFT
QUANTITY
9T06031A6800DBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A6800DBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A6800DBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)680
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A6800DBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A6800DBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A6800DBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A6800DBHFT
SWITCH BASIC SPDT .1A .187QC datasheet.pdf
CONN HEADER 34POS 2MM VERT TIN datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 256KB FLASH 128QFP datasheet.pdf
IC BUFFER DRIVER ECL N-INV 8SOIC datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 0.6A 10USMD datasheet.pdf
RES 9.10 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 20QFN datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 6POS 3.81MM datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf