Yageo 9T06031A6802CBHFT
9T06031A6802CBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A6802CBHFT
Brief Description
RES SMD 68K OHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A6802CBHFT.pdf
Availability of 9T06031A6802CBHFT
QUANTITY
9T06031A6802CBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A6802CBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A6802CBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)68k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A6802CBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A6802CBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A6802CBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A6802CBHFT
CAP ALUM 220UF 20% 100V SMD datasheet.pdf
BATTRAX SLIC SGL NEG 400A DO-214 datasheet.pdf
IC BUFF DL LOW PWR OP/DR 6XSON datasheet.pdf
IC REG LDO 1.2V/ADJ 0.5A 8WDFN datasheet.pdf
RES NETWORK 5 RES MULT OHM 8SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
WIRELESS BASIC KIT WITH I3000 datasheet.pdf
RACK SOLID FLUSH DOOR datasheet.pdf
CONN RCPT datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X10MM XCUT datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.9V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf