Yageo 9T06031A6810CBHFT
9T06031A6810CBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A6810CBHFT
Brief Description
RES SMD 681 OHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A6810CBHFT.pdf
Availability of 9T06031A6810CBHFT
QUANTITY
9T06031A6810CBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A6810CBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A6810CBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)681
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A6810CBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A6810CBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A6810CBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A6810CBHFT
CAP ALUM 33000UF 20% 80V SNAP datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 6A 125V datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 25V 10% RADIAL datasheet.pdf
IC FIXED POINT DSP 532-FCBGA datasheet.pdf
SENSOR 750PSIS 7/16 4-20 MA datasheet.pdf
IC DGTL SW 256X256 44-PLCC datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
RES 10 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 21POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 12000UF 20% 400V SCREW datasheet.pdf