Yageo 9T06031A69R8CAHFT
9T06031A69R8CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A69R8CAHFT
Brief Description
RES SMD 69.8OHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A69R8CAHFT.pdf
Availability of 9T06031A69R8CAHFT
QUANTITY
9T06031A69R8CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A69R8CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A69R8CAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)69.8
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)