Yageo 9T06031A7320CAHFT
9T06031A7320CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A7320CAHFT
Brief Description
RES SMD 732 OHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A7320CAHFT.pdf
Availability of 9T06031A7320CAHFT
QUANTITY
9T06031A7320CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A7320CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A7320CAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)732
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A7320CAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A7320CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A7320CAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A7320CAHFT
REGULATOR -5.5V 1A 3PSIP VERT datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 100V X7R 0603 datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 36VA THRU HOLE datasheet.pdf
EVALUATION BOARD ISL6744 datasheet.pdf
RES SMD 6.81K OHM 1% 3/4W 1812 datasheet.pdf
RES 2 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS WALL MT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
CAP CER 200PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE PIN SOLDER datasheet.pdf