Yageo 9T06031A7320DAHFT
9T06031A7320DAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A7320DAHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 732 OHM 0.5% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A7320DAHFT.pdf
Availability of 9T06031A7320DAHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T06031A7320DAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A7320DAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A7320DAHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)732
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A7320DAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A7320DAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A7320DAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A7320DAHFT
CONN FIBER FC PLUG SMPLX 127UM datasheet.pdf
CRIMP TOOL FOR 4-8AWG FERRULES datasheet.pdf
EMI CHIP BEAD 120 OHM 200MA 1812 datasheet.pdf
ADAPTER DEVICE ICE 40 DIP datasheet.pdf
FIXED IND 180NH 25MA 760 MOHM datasheet.pdf
RES 62K OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES 70 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 144MA 3.3 OHM SMD datasheet.pdf
FIXED IND 180UH 261MA 2.4 OHM datasheet.pdf